G-Dragon kritizuje K-Pop pro nedostatek hudební rozmanitosti

30. ledna 2013 v 14:51 | Kari55 |  Kpop → Others
Není tajemstvím, že K-Pop je velmi stereotypním průmyslem. Podívejme se, jak ho zkritizoval G-Dragon z BigBang na tiskové konferenci, která se konala v Soulu kolem koncertu světového turné.


Stačí se podívat na největší chlapeckou skupinu "SM Entertainment" Super Junior a uvidíte, že jste vlastně viděli podporu stejné základní písně rok co rok od roku 2009. Člen BigBang, G-Dragon, který také produkuje hudbu, připustil problém s recyklací v K-Popovém průmyslu.

Během tiskové konference, která se konala pro světové turné BigBang kolem koncertu v Soulu, se G-Dragon nestyděl, když začal vyjadřovat svou kritiku na hudební průmysl v Koreji.

"Myslím, že korejská hudba byla ve více částech omezena obsahem jediného žánru. Když produkuji hudbu, snažím se nedělat jen hudbu, která je zaměřená pouze na masy lidí," uvedl.

Korejská hudba má tendenci se zaměřovat na electropop nebo na R'n'B balady. Má určité trendy pro lov a stává se populární s náhlým přílivem hudby, která napodobuje zvuky těchto žánrů. G-Dragon se vyhýbá tomu, aby se nechal zatáhnout do těchto trendů, takže svědomitě usiluje o rozšíření svých hudebních obzorů tím, že poslouchá širokou škálu hudebních žánrů a stylů.

"Místo toho, abych poslouchal jen K-Pop, poslouchám různou hudbu mnoha žánrů. Přál bych si, abychom se mohli vrátit do doby, kdy jsme dělali hudbu se vzpomínkami," řekl.

G-Dragon také kritizoval způsob, jakým je hudba likvidována. Jako zatuchlý chléb. Písně, které jsou během chvíle populární, jsou zase rychle zapomenuty. Posluchači se pohnou dál a žádají novou hudbu, která je bude bavit.

"V jiných zemích, podle toho, jak jsou písně dobré, může mít album pozitivní odezvu 2, 3 nebo i 6 měsíců po vydání," řekl.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Pokud chcete můj blog propagovat, tak můžete na svůj blog dát tenhle banner ~ ▼▼

Flag Counter

Manga stamp by SPAC3TATOStamp: pls stop by PrincessSkyler159 by hibiiyooFeminist stamp- ftu by aqua-is-smolShojo Stamp by Mintaka-TKGreen stamp by IttichyEevee by MarlenesstampsFairy Tail STAMP! by BickslowFTStamp-Jerza-2 by SunforJanuaryFairy Tail - GerardxErza 01 by coffeefanatic3462Say I Love You by Before-I-SleepStamp: LadyBug x Chat Noir by ANGELAneLapisKamisama Hajimemashita Stamp by ichiipanpanAkatsuki no Yona Stamp by RimisaAmu x Ikuto by Kamii-IndiscreetIkuto vs Cat Tail... -Stamp by geniefoxLove Stage!! by LaraLeeLNO. 6 Stamp by Twilight-KiyokoMaka | Soul Eater by JustYoungHeroesShuuhei Hisagi stamp by DarknessStarXDKuroko no Basuke Stamp by BickslowFThaikyuu stamp (ft. kageyama trying to dance) by Janoneee07 Ghost 3 by princess-femi-stampsScared Ed and Al stamp by Okami-MoonyInuYasha Stamp - Animated by PetraeaAttack On Titan Stamp:Young Eren by wow1076Kuroshitsuji ~ Ciel X Sebastian ~ Stamp 1 by KiraiMiraiKuroshitsuji by JustYoungHeroesSebastian from Black Butler stamp by XiahismKuroshitsuji: BoC ~ Ciel Phantomhive ~ Stamp 1 by KiraiMiraiKuroshitsuji BoC ~ Vincent Phantomhive ~ Stamp 1 by KiraiMiraiSleepy Ash Servamp Stamp by character--stamps[F2U] Servamp Hyde Stamp [2] by Cherrai[F2U] Servamp Licht Stamp [2] by Cherrai[F2U] Servamp Mikuni Stamp [2] by Cherrai[F2U] Servamp Snow Lily Stamp [1] by Cherrai

Stamp - Game over by diarysunflowersMore time... by prosaixStop That Stamp by Blackshadowbutterfly13 by wishingboyWriter by Shadowed Midnight by EmpyreanDreamer